sk|en

Guidance and Mentoring

Jediná konkurenčná výhoda, ktorá pretrvá skúšku času sú ľudia.

Jedna z najhodnotnejších vecí, ktoré môžeš mať vo svojej pracovnej kariére je dobrý mentor. Mentoring je silný nástroj pre vlastný osobný a profesionálny rozvoj. Je to efektívna cesta a pomoc v tvojej kariére a práci. Je to partnerstvo medzi mentorom a mentee, medzi dvoma ľuďmi založené na dôvere a rešpekte. Prináša pomocnú ruku pre dosiahnutie úspechu tým, že ponúka návod ako vyriešiť situáciu, problém, zorientovať sa v spoločnosti, priemysle, odbore.

Mentor je tvoj guide, vodca, ktorý ti pomôže nájsť správny smer, pomôže nájsť riešenie. Pomôže ti v sebadôvere, sebavedomí. Pýta sa otázky a hľadá odpovede na tvoje výzvy a ponúka pomocnú ruku a správnu cestu. Dovolí ti skúmať nové cesty, nové myšlienky. Pomôže ti zorientovať sa v probléme, pochopiť ho z iného uhlu pohľadu. Provokuje s cieľom hľadať nové, inovatívne riešenia, myslieť mimo tvojich hraníc. Pozrie sa spolu s tebou na teba, tvoje príležitosti a ciele, zodpovednosť. Nenechávajme veci na náhodu, riaďme ich.

Si vo funkcii a musíš vedieť a chápať veci mimo tvojho odboru. Nie je čas na zdĺhavé štúdium, potrebuješ výsledky. Alebo si šéf a môžeš ovplyvniť len to, čo ľudia vedia, nie to čo robia. Je čas na správneho mentora.

Mentoring je tu na to, aby Ťa podporil a povzbudil v riadení svojich vedomostí tak, aby si znásobil svoj profesionálny potenciál, rozvíjal svoje schopnosti, zlepšil výkon a stal sa tým, čo v práci chceš byť. Neobúvaj si topánky tej práce, ktorú robíš, ale tej, ktorú chceš mať a robiť.